Ludzie

zbiórka na dwóch kółkach

Zbiórka na dwóch kółkach

Aby więcej dzieci i młodzieży miało możliwość cieszenia się słońcem przemierzając świat na dwóch kółkach, już 1 czerwca rusza 3 edycja wyjątkowej akcji współtworzonej ze Stowarzyszeniem Mierz Wysoko. Dołącz do niej i pomóż zbudować rowery dla najmłodszych potrzebujących.

Rozmowa z Kamilem Dziedzicem

Jeden z najbardziej zaangażowanych w kolarstwo MTB ludzi w Polsce. Z zawodu informatyk i instruktor kolarstwa. Z zamiłowania kolarz, manager teamu kolarskiego Mitutoyo AZS Wratislavia, członek Komisji MTB przy Polskim Związku Kolarskim, zapalony dzia...
10

Dobra wiadomość od Anne Caroline Chausson

Na pewno każdy z Was co najmniej słyszał o niej, a osoby z mojego pokolenia i starsze z pewnością nie raz czytały o jej kolejnych triumfach już we wczesnych numerach bikeBoardu. Ścigała się najpierw na BMXie, później w four crossie i downhillu, żeby w końcu po trzydziestce przesiąść się na rower enduro. Wspaniała, utalentowana, silna zawodniczka, która przez długi czas była nie do pokonania dla rywalek.
Agata Bulska
6.2

Polska rakieta w Nowej Zelandii

Polka, która 12 lat temu wyruszyła w podróż, szukając swojego miejsca na Ziemi. Znalazła je na drugim końcu świata - w Nowej Zelandii. Amatorska zawodniczka kolarstwa grawitacyjnego z niebezpodstawnymi aspiracjami do klasy zawodowej. Przed Wami Agata Bulska.
polskie forum retro mtb
9.5

Polskie Retro MTB

RetroMTB.pl to pierwsze (i tak naprawdę jedyne) polskie forum poświęcone rowerom w duchu lat minionych, gdy na trasach królował szary XTR, Suntour XC Pro czy amortyzator RS-1. Inspirowane brytyjskim odpowiednikiem, na którym nie jest trudno znaleźć sprzętowe perełki. Ale uwierzcie, nie mamy się czego wstydzić. Polska społeczność może pochwalić się rowerami, na widok których i za granicą miękną kolana.
0

Głos Młodzieży: Kacper Gieryk i Cyprian Świderski

Uczestnicząc w imprezie rowerowej czy choćby oglądając zdjęcia nie sposób nie zauważyć, ilu młodych ludzi staje do rywalizacji. Organizatorzy wychodzą im na przeciw, wyznaczając osobne trasy i dystanse dla dzieci i młodzieży, nagradzając najszybszych na podium tak samo, jak nas - dorosłych. Każdemu świadkowi zmagań dzieciaków na pewno rzuca się w oczy determinacja, z jaką walczą one o sekundy.
9.2

Steve Peat – niezłomna legenda

Kolarz legenda, jedno z czołowych nazwisk kolarstwa górskiego. Od 23 lat w zawodowym peletonie. Mistrz świata (2009), dwukrotny mistrz Europy (2000, 2004) i trzykrotny zdobywca Kryształowej Kuli w Pucharze Świata w downhillu. Dziewięć razy zdobył również mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Zwyciężył w 17 edycjach Pucharu Świata, 52 razy stawał na podium PŚ. Ma 191 cm wzrostu, waży prawie 90 kg. Przed Wami Steve Peat.