Ludzie

10

Dobra wiadomość od Anne Caroline Chausson

Na pewno każdy z Was co najmniej słyszał o niej, a osoby z mojego pokolenia i starsze z pewnością nie raz czytały o jej kolejnych triumfach już we wczesnych numerach bikeBoardu. Ścigała się najpierw na BMXie, później w four crossie i downhillu, żeby w końcu po trzydziestce przesiąść się na rower enduro. Wspaniała, utalentowana, silna zawodniczka, która przez długi czas była nie do pokonania dla rywalek.
Agata Bulska
6.2

Polska rakieta w Nowej Zelandii

Polka, która 12 lat temu wyruszyła w podróż, szukając swojego miejsca na Ziemi. Znalazła je na drugim końcu świata - w Nowej Zelandii. Amatorska zawodniczka kolarstwa grawitacyjnego z niebezpodstawnymi aspiracjami do klasy zawodowej. Przed Wami Agata Bulska.
polskie forum retro mtb
9.5

Polskie Retro MTB

RetroMTB.pl to pierwsze (i tak naprawdę jedyne) polskie forum poświęcone rowerom w duchu lat minionych, gdy na trasach królował szary XTR, Suntour XC Pro czy amortyzator RS-1. Inspirowane brytyjskim odpowiednikiem, na którym nie jest trudno znaleźć sprzętowe perełki. Ale uwierzcie, nie mamy się czego wstydzić. Polska społeczność może pochwalić się rowerami, na widok których i za granicą miękną kolana.
9.2

Steve Peat – niezłomna legenda

Kolarz legenda, jedno z czołowych nazwisk kolarstwa górskiego. Od 23 lat w zawodowym peletonie. Mistrz świata (2009), dwukrotny mistrz Europy (2000, 2004) i trzykrotny zdobywca Kryształowej Kuli w Pucharze Świata w downhillu. Dziewięć razy zdobył również mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Zwyciężył w 17 edycjach Pucharu Świata, 52 razy stawał na podium PŚ. Ma 191 cm wzrostu, waży prawie 90 kg. Przed Wami Steve Peat.
Hans Rey i Steve Peat na Klifach Moheru, 2006. Fot. Victor Lucas
10

Hans „No Way” Rey

Hans „No Way” Rey, jeden z najbardziej imponujących kolarzy wszech czasów, jedna z najciekawszych postaci wśród sportowców. Tak, to ten sam gość, który popisywał się trialowymi sztuczkami w amerykańskim serialu „Pacific blue”. Nauczył nawet małpę jeździć na rowerze. Całkiem słusznie nazywa się go ojcem trialu i freeride’u. Niedługo minie 30 lat, odkąd związał się ze swoim głównym sponsorem: legendarną firmą GT Bicycles. Trzykrotny Mistrz Świata w trialu, 15-krotny zdobywca tytułu narodowego mistrza we wszystkich trzech krajach, których paszport posiada. Choć z rywalizacji wycofał się w 1997, a za rok stuknie mu pięćdziesiątka, popularność Hansa wcale nie maleje.
7.1

Anne Caroline Chausson – absolutna kolarska rekordzistka

Dwunastokrotna mistrzyni świata w downhillu (w tym od 1993 do 2003 zdobywała tytuł co roku), czterokrotna mistrzyni świata w dual slalomie, trzykrotna mistrzyni świata w BMX, pierwsza w historii mistrzyni olimpijska BMX. Do niej należy również absolutny rekord w liczbie zwycięstw w eliminacjach Pucharu Świata DH – wywalczyła je aż 55 razy. Przed Wami Anne Caroline Chausson, najbardziej utytułowana zawodniczka kolarstwa górskiego wszech czasów.