W ciągu swojego życia spotkałem przynajmniej kilkoro dzieciaków, które miały predyspozycje do tego, aby wygrywać na szosie i MTB. Zgoda, niektórym po prostu się nie chciało i zamiast roweru wybrały później motocykle bądź samochody. Ale były też takie, których rodzice nie mogli pozwolić sobie na coraz lepszy sprzęt. I choć niektórzy młodzi ludzie próbowali jak mogli – dorabiając w wakacje, u wujka czy zaprzyjaźnionym sklepie – to jak dobrze wiemy nie zawsze wystarcza aby móc spełniać swoje marzenia.

Nie trzeba dużo by pomóc – wiele z nas posiada zarówno stare, ale wciąż sprawne rowery oraz wysokiej klasy części, na których już nie jeździmy, a wciąż mogą cieszyć młodych adeptów kolarstwa. Stowarzyszenie Mierz Wysoko w Galerii Łomianki wyszło naprzeciw dzieciom i od marca do października prowadzi tzw. otwarty warsztat rowerowy.

2 razy w miesiącu przy ul. Brzeskiej 20 nieopodal dworca Warszawa Wschodnia, młodzi potrzebujący mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika, podstawowych części oraz odpowiednio wyposażonego warsztatu by dokonać właściwych napraw.

Z kolei dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na własne „dwa kółka”, Stowarzyszenie we współpracy z Galerią Łomianki organizuje wyjątkową akcję budowania rowerów dla dzieci i młodzieży. 29 września przy ul. Brukowej 25 w Łomiankach od godz. 11:00 do 18:00 będzie trwała zbiórka:

– rowerów (nowych i używanych)
– części rowerowych, ram, kół
– akcesoriów rowerowych (kasków, światełek, zapięć, etc.) – zostaną podarowane dzieciom wraz z rowerami aby dbały o swoje bezpieczeństwo
– narzędzi rowerowych

Tego dnia na terenie Galerii Łomianki będzie działał nieodpłatny mobilny serwis rowerowy, gdzie będzie można wykonać przegląd czy drobne naprawy. Gorąco zachęcamy Was wszystkich do udziału w akcji!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Mierz Wysoko
Galeria Łomianki