Newsy

Wyścig przełajowy w Lasku Bródnowskim

Organizatorzy coraz szerzej znanego cyklu wyścigów cross country pod szyldem Mała Liga XC drugi rok z rzędu zapraszają na zimowe wyścigi przełajowe. Po zdecydowanie udanym sezonie letnim, w którym odbyło się dziesięć wyścigów (w tym jeden pionierski maraton MTB), ekipa z Otwocka zaprasza na dwa wyścigi przełajowe. Pierwszy z nich już za kilka dni - w niedzielę 11 listopada w warszawskim Lasku Bródnowskim.

Opony Pirelli Zero Velo 4S

Minioną zimę przetrenowałem praktycznie w całości na rowerze górskim. Wiadomo, bezpieczniej i praktycznie w każdych warunkach pogodowych mogłem wyjść na dwór. Po mroźnym lutym wreszcie wiosna rozszalała się na dobre, a ja tęsknym okiem zacząłem spoglądać na zakurzoną szosę. Potrzebowała wymiany napędu, kilku regulacji i z pewnością nowych opon.
Zbyszek Kowalski / Mała Liga XC

Mała Liga XC: Na finał do CELu

W niedzielę 7 października zostanie rozegrany finałowy etap Małej Ligi XC. Ostatnie zawody w tegorocznej odsłonie cyklu odbędą się, jak przed rokiem, w celestynowskim Centrum Edukacji Leśnej.

Mała Liga XC: Złote Kalesony rozdane w Otwocku

W sobotę 8 września w Otwocku odbył się ósmy, przedostatni w tym roku wyścig z serii Mała Liga XC. Otwock to ważna lokalizacja dla organizatorów – to tu wszystko się zaczęło. Maciek, Ewa i Wojtek zorganizowali pierwszy wyścig na otwockim Meranie w 2016 roku, nazywając go żartobliwie „Ustawką o złote kalesony”. Niepowtarzalne trofeum na stałe zostało symbolem ścigania na górze Meran, gdzie w miniony weekend zostało rozdane po raz piąty w historii MLXC.

Nadchodzi Mała Liga MTB Maraton w Mińsku Mazowieckim

Mała Liga XC już drugi rok z rzędu zbiera zasłużone świetne opinie za organizację soczystego cross country w okolicach Warszawy. Już za kilka dni organizatorzy zapraszają na jedyny w tym roku wyścig w formule maratonu MTB, który zostanie rozegrany w niedzielę 19 sierpnia w Mińsku Mazowieckim. 

Mała Liga XC: Rejch wygrywa w Lasku

W sobotę 19 maja w miejscowości Lasek (powiat otwocki) rozegrano czwarty z dziewięciu etapów cyklu Mała Liga XC 2018. Na interwałowej trasie scigała się ponad setka zawodników w każdym wieku. Czekała na nich około 3-kilometrowa, mocno interwalowa runda.

Mała Liga XC: Czwarta runda

W najbliższą niedzielę w należącej do gminy Otwock wsi Lasek odędzie się czwarty z dziesięciu etapów cyklu Mała Liga XC. Gorąco polecamy Wam te zawody - ekipa organizatorów zdecydowanie umie zrobić dobre cross country, o czym świadczą nie tylko entuzjastyczne komentarze, ale również rosnąca frekwencja.

Mała Liga XC: Mateusz Rejch wygrał w Wiązownie

Trzeci z dziewięciu etapów cyklu Mała Liga XC 2018 rozegrano w Wiązownie. Skupiona wokół Góry Sobotów trasa, uznana w ubiegłym sezonie przez uczestników za najciekawszą, pełna była niespodzianek. W wyścigu męskiej Elity ponownie triumfował Mateusz Rejch (T-Bike), zaś pierwsza lokata wśród kobiet należała do Klaudii Czabok (Warszawski Klub Kolarski). 

Mała Liga XC: Drugi etap dla Mateusza Rejcha

W podwarszawskim Otwocku rozegrano drugi etap cyklu Mała Liga XC. Organizatorzy cyklu w debiutanckim sezonie 2017 przyzwyczaili uczestników do tras jednocześnie pięknych i wymagających; nie inaczej było tym razem - sprawdzona w ubiegłym roku lokalizacja na Łysej Górze i ponownie okazała się bezbłędna. W najbardziej prestiżowej kategorii Elita triumfowali Mateusz Rejch (T-Bike) i Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski).