A może... weekend na Mazurach?
Liczba ocen: 1
9.0

Mazury MTB to impreza debiutująca w tym roku w formie cyklu. W sezonie 2015 stojące za tym cyklem Stowarzyszenie Luz Grupa sprawdziło się jako organizator wyścigu cross country i maratonu MTB.

Zgodnie z zapowiedzią, na inauguracyjnym etapie cyklu, rozegranym w pierwszy weekend kwietnia w Mrągowie, uczestnicy dostali na trasie solidny wycisk. Wytyczona runda o długości 19 km najeżona była krótkimi, sztywnymi podjazdami, stromymi zjazdami, ostrymi zakrętami na singlach. Zawodnicy czołówki długiego dystansu (trzy rundy po 19 km, na każdej 500 m przewyższenia) potrzebowali na dotarcie do mety ponad trzech godzin!

Kolejne etapy, które już w najbliższy weekend, również rozegrane zostaną w urokliwym Mrągowie, co już zwiastuje niezłą zabawę. Tym razem jednak do pokonania będą zupełnie inne trasy.

Zawodniczka na trasie zeszłorocznego wyścigu | fot. Mazury MTB

Zawodniczka na trasie zeszłorocznego wyścigu | fot. Mazury MTB

W sobotnie popołudnie, 30 kwietnia odbędzie się wyścig w coraz popularniejszej konwencji XCE, czyli Eliminator. Organizatorzy przygotowali bardzo widowiskową trasę w samym centrum Mrągowa, pełną wąskich uliczek i zakrętów, ale dającą też szansę porządnie się rozpędzić. Spodziewana jest liczna widownia, zawodnicy będą więc mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności szerokiej publiczności. Oczywiście warto też zabrać do Mrągowa najlepszych na świecie kibiców – swoich własnych. 😉

W niedzielę 1 maja w mrągowskim Bike Parku Poręby odbędzie się wyścig cross country. Wytyczona runda mierzy 3.5 km, organizator na podstawie wyniku zwycięzcy z zeszłego roku – Artura Korca – prognozuje pokonanie jednego okrążenia w 15 minut.

Zawodnicy będą musieli wybrać, ile razy chcą pokonać rundę – jeżeli chcą punktować jak na dystansie Maraton, powinni wybrać najdłuższy wariant – 6 rund w kategorii Pro. Odpowiednia dla uczestników dystansu Półmaraton będzie opcja Expert (4 okrążenia), dla zawodników z Hobby będą to dwa okrążenia w kategorii Amator.

Artur Korc, Arkadiusz Jusiński i Paweł Arciszewski na podium pierwszego etapu Mazury MTB 2016

Artur Korc, Arkadiusz Jusiński i Paweł Arciszewski na podium pierwszego etapu Mazury MTB 2016 | fot. Pijący_mleko

Strona organizatora: www.mazurymtb.pl.

Dużo informacji  o każdym wyścigu znajdziecie na Facebooku: Eliminator XC i Bike Park Poręby XC.