Justyna Rogozińska-Szary i Mariusz Gil znów triumfują w Trzy Wieże XC
0Wynik ogólny
Liczba ocen: 0
0.0
Trzy Wieże XC II edycja 2015. Fot. lukasz@tobiasz.eu

Trzy Wieże XC II edycja 2015. Fot. lukasz@tobiasz.eu

Wczoraj miała miejsce druga odsłona cyklu Trzy Wieże XC. Po inauguracji sezonu na torze motocrossowym w Rosówku tym razem zawodnicy ścigali się w malowniczych ostępach Puszczy Bukowej. Tu trasa była bardziej wymagająca niż w pierwszej edycji, była też zdecydowanie ciekawsza pod względem zarówno technicznym, jak i widokowym. Na 3,2-kilometrowym okrążeniu do pokonania było ponad 100 m przewyższeń.

Do rywalizacji stanęła blisko setka zawodników z Polski i Niemiec. Zacięta walka na trasie zakończyła się takim samym wynikiem, jak w poprzedniej edycji – na najwyższych stopniach podium ponownie stanęli Justyna Rogozińska-Szary i Mariusz Gil.

Mariusz Gil, zwycięzca w kategorii Open:

Kolejny raz organizatorzy spisali się na medal. Trasa była bardzo urozmaicona i myślę, że dla każdego, choć była też dość wymagająca. Cała otoczka zawodów fajnie zorganizowana. Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, które nie przyszło łatwo. Od pierwszego okrążenia odjechałem na kilkanaście sekund, lecz w połowie wyścigu uderzyłem kolanem w kierownicę, co spowodowało, że dogonił mnie niemiecki zawodnik, na moje szczęście po jednym okrążeniu ból przeszedł i zdecydowałem się na kolejny atak, tym razem udany. Na ostatniej rundzie miałem też małe dachowanie, ale na szczęście moja przewaga była wystarczająca by się pozbierać i sięgnąć po zwycięstwo, z czego bardzo się cieszę. Gratuluję również organizatorom udanej imprezy.

Justyna Rogozińska-Szary, najszybsza z Pań:

W tym roku po raz pierwszy zdecydowałam się wziąć udział w cyklu wyścigów Trzy Wieże XC. W II edycji wyścigu trasa była ciekawa, ze spora ilością przewyższeń (co akurat mnie odpowiadało), ogólnie szybka, choć pojawiło się kilka niespodzianek i technicznych akcentów. Początkowo jechałyśmy razem z Anią Kłos, potem udało mi się odskoczyć i dotrzeć do mety na pierwszej pozycji wśród kobiet. Wrażenie zrobiła na mnie dobra, sprawna organizacja, bez zbędnego przedłużania przy dekoracji i losowaniu nagród. Pod Wieżą Baresela pogoda dopisała, atmosfera była świetna i przede wszystkim nie brakowało dopingu kibiców. Dziękuję organizatorom za wspaniały wyścig oraz dziewczynom (i chłopakom) za rywalizację.

Trzy Wieże XC II edycja 2015 - podium mężczyzn. Fot. Trzy Wieże XC.

Trzy Wieże XC II edycja 2015 – podium mężczyzn. Fot. Trzy Wieże XC.

Wyniki:

Open mężczyźni:

1. Mariusz Gil (Project Cross) – 1:12:11

2. Marco Hauthes – 1:13:40

3. Rafał Chmiel (FSD Sport) – 1:13:58

Open kobiety:

1. Justyna Rogozińska-Szary (Bike Team roletki.home.pl) – 1:10:49

Trzy Wieże XC II edycja 2015 - podium kobiet. Fot. Trzy Wieże XC.

Trzy Wieże XC II edycja 2015 – podium kobiet. Fot. Trzy Wieże XC.

2. Anna Kłos – 1:13:15

3. Aleksandra Kwiatkowska (dubel)

Wśród nagród najlepsi zawodnicy m.in. znaleźli zegarki Festina ufundowane przez sponsora cyklu.

Kolejne terminy:

19 lipca – Wieża Bismarcka

6 września – Wieża Quistorpa

A tak było pod Wieżą Baresela: