Kółka do przerzutki za 4000 złotych
0Wynik ogólny
Liczba ocen: 1
7.0

CeramicSpeed, marka znana głównie z łożysk ceramicznych, na targach NAHBS (North American Handmade Bicysle Show) pokazała ze wszech miar niezwykłe kółka do przerzutki. W toku produkcji w kooperacji z Duńskim Instytutem Technologicznym wykorzystano możliwości drukarki 3D. Dzięki niej uzyskano pustą przestrzeń w środku tego ciekawego komponentu. Warto wspomnieć, iż od pewnego czasu Shimano wytwarza zębatki do korb w technologii „hollow”.

tytanowe_koleczka_do_przerzutki_ceramispeed

Fot. James Huang

Kółeczka CeramicSpeed wykonano z tytanu i wg producenta są lżejsze od analogicznych aluminiowych o dwa gramy. Niejako wypadkową pracy drukarki jest również zwiększona sztywność, choć warto odsiać marketingową papkę od rzeczywistych benefitów.

Sama firma przyznaje, że kółeczka zostały wyprodukowane, aby pokazać potencjalnym klientom nowe technologie produkcyjne. Wykonano tylko 10 kompletów, a cenę każdego z nich ustalono na niebagatelną kwotę niecałych czterech tysięcy złotych (sic!). Najlepsze jest to, że znamy wiele rowerów, do których tak indywidualny projekt miałby szansę pasować. Jednym z nich jest tytanowy rower znajdujący się w naszej Redakcji 😉 W razie czego zawsze można postawić na kosztujące trzy razy taniej tytanowe kółeczka Tiso.

koleczka_do_przerzutki_ceramicspeed

Fot. James Huang