W minioną niedzielę w Kobyłce odbył się pierwszy z trzech wyścigów pod szyldem Mała Liga Cyclocross. We wpisanych do kalendarza MWZKol zawodach wzięli udział zarówno kolarze posiadający licencję, jak i amatorzy, również na rowerach górskich.

Za Małą Ligą Cyclocross stoi ta sama ekipa, która z bardzo dobrej strony dała się poznać jako organizator cyklu wyścigów cross country w sezonie letnim. Współorganizowana przez Stowarzyszenie Mała Liga XC impreza w Kobyłce była pierwszym z trzech wyścigów przełajowych, zaplanowanych na najbliższe tygodnie przez tę ekipę.

Podobnie jak w wyścigach letnich, tak tym razem zgłoszonych zawodników podzielono na kilka grup startowych, w obrębie których zawierały się wskazane kategorie wiekowe. I tak, startów było tym razem pięć: zaczęły dzieci, wśród których prowadzenia do końca nie oddał Maciej Jarosławski (Warszawski Klub Kolarski). Najszybszą z dziewcząt była Natalia Wielgo z RKS Family Active.

Na starcie drugiej grupy stanęła młodzież z kategorii Młodzik, Młodziczka i Juniorka młodsza. Bezkonkurencyjny był Marek Kapela (Warszawski Klub Kolarski), zwycięzca wyścigu w kategoriach Open i Młodzik. Z minutą straty finiszowali jego teamowi koledzy: Michał Pomorski i Patryk Rzepecki z kategorii wiekowej Młodzież; wśród dziewcząt w tej kategorii zwyciężyła Iga Bazan z tego samego zespołu. Najlepszą z Młodziczek była również zawodniczka WKK, Maja Cieśla. Z kolei w kat. Juniorka młodsza w odstępie sekundy finiszowały zwycięska Dominika Wiśniewska (UKK Huragan Wołomin) i Malwina Krzyczkowska (AMP UKS Victoria Radzymin).

W trzeciej grupie startowej zebrali się razem przedstawiciele aż siedmiu kategorii wiekowych. Na metę najszybciej wrócił Miłosz Ośko (WKK), należący do kat. Junior młodszy. Pięć sekund straty i drugie miejsce odnotował Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok) z tej samej kategorii. Jako trzeci Open na metę wjechał Jerzy Stękiel (Cyklotramp.com), wygrywając w Masters III. Następny był na kresce Leszek Ziętkowski z Radomia, najlepszy w Masters IV. W kat. Amator III zwyciężył Jarosław Mitas (Kamyk Radzymin MTB Team). Kobiety rywalizowały w trzech kategoriach: Elita kobiet – tu najlepszy wynik zanotowała Anna Wiese (Ośka Warszawa); Ladies – Marzena Moniuszko (niezrzeszona) i Juniorka – Aleksandra Jackiewicz (UKS Wygoda Białystok).

W czwartym starcie najlepszy był Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles.com) z Masters I. Trzynaście sekund za nim finiszował Arkadiusz Jusiński (Reanult Team), zwycięzca Masters II. Na trzeciej pozycji Open uplasował się Sebastian Żurek (Mayday Team Lublin), pierwszy z Juniorów. W tej grupie ścigali się też amatorzy w kat. Amator I i II, wśród których triumfowali Kamil Karwat (Amator II, RoweryLady.pl) i Igor Rafalski (Amator I, Warszawski Klub Kolarski).

Jako ostatnia wystartowała Elita mężczyzn. Najlepszy wynik osiągnął na własnym podwórku Michał Przekop (Sklep Rowerowy Góra Rowerska Suwałki), pokonując przewagą prawie dwóch minut Piotra Krysiewicza (UKS Wygoda Białystok). Trzeci był Maciej Chmielewski z WKK.

Przed zawodnikami jeszcze dwa wyścigi spod znaku Małej Ligi Cyclocross. Pierwszy z nich odbędzie się już 9 grudnia (szczegóły wkrótce na stronie organizatora). Kolejnym będzie etap Pucharu Ploski CX, zaplanowany na pierwszy weekend stycznia w Otwocku.

przelaje.malaligaxc.pl

Lista wyników znajduje się tutaj.

Autorem wszytkich zdjęć jest Zbyszek Kowalski.