Mała Liga XC - mocny wycisk na Mazowszu
Liczba ocen: 0
0.0

Lubimy dobre imprezy, nie potrzebowaliśmy więc długo się zastanawiać nad objęciem patronatem Małej Ligi XC. Gorąco zachęcamy Was do startu w najbliższym wyścigu, który odbędzie się już za kilka dni – w sobotę, 18 czerwca w Otwocku.

Wyścig zostanie rozegrany na otwockiej górze Meran, którą mazowieccy kolarze mogą pamiętać z rozgrywanej tu niegdyś, nieodżałowanej Otwockiej Ligi Rowerowej i jej cyklu pod nazwą „Wydmy Południowego Mazowsza”. Po blisko 10 latach od zniknięcia „Wydm” z kalendarza, do ścigania na Meranie zaprasza Maciej Mycielski, szef nowego przedsięwzięcia.

Zimowa "Ustawka #01", rozegrana przy siarczystym mrozie | fot. Mała Liga XC

Zimowa „Ustawka #01”, rozegrana przy siarczystym mrozie | fot. Mała Liga XC

Sobotnie zawody pod szyldem „#2 mała ustawka XC o złote kalesony” będą już drugimi, jakie przygotował w tym roku organizator. Maciek, pracownik korporacji oraz instruktor Global Cycling i turystyki rowerowej, to człowiek orkiestra – dzięki jego niespożytej energii i wielkich pokładom nowych pomysłów, do wspierania imprezy przystępują kolejni partnerzy. Druga „Ustawka” jest kontynuacją przeprowadzonego zimą w tym samym miejscu wyścigu, na którym mimo silnego mrozu stawiło się ponad 20 śmiałków.

Trasa wyścigu wytyczona została na 3-kilometrowej pętli o przewyższeniu 70 m. Na okrążeniu zawodnicy będą mieli do pokonania aż siedem naprawdę mocnych, dosyć długich podjazdów i tyle samo szybkich, technicznych zjazdów. Mazowieckie wydmy, ukryte pod wysokimi sosnami, najeżone są wystającymi korzeniami i uskokami terenu, gdzieniegdzie czai się również miękki piach. Między kolejnymi „górkami” do przejechania będą malownicze single. Kobiety stawią rundzie czoła pięciokrotnie, mężczyźni zaś będą musieli przejechać okrążenie aż osiem razy.

Uczestnik zimowej "Ustawki" | fot. Mała Liga XC

Uczestnik zimowej „Ustawki” | fot. Mała Liga XC

Do dekoracji przystąpią zdobywcy pierwszych miejsc. Zawodnicy podzieleni będą według płci i wieku – dla każdej płci określono cztery grupy wiekowe. Na najlepszych zawodników czekają trofea sportowe oraz niespodzianki przygotowane przez partnerów imprezy, których liczba wciąż rośnie.

Organizator Maciej Mycielski i (z prawej) i "złote kalesony" :-) | fot. Mała Liga XC

Organizator Maciej Mycielski i (z prawej) i „złote kalesony” 🙂 | fot. Mała Liga XC

Opłata startowa wynosi 20 zł do piątku włącznie, w dniu zawodów zapłacimy za start 25 zł. Do wpisowego należy doliczyć jeszcze opłatę 5 zł za bezzwrotny numer startowy, który będzie mógł zostać wykorzystany ponownie na wrześniowej „Ustawce”. Przekazujemy prośbę organizatora o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową – biuro@mlxc.pl – w celu oszacowania liczby startujących. Biuro zawodów czynne będzie w piątek po południu i w sobotę od rana – tam będziecie mogli uiścić opłaty startowe. Wszystkie informacje znajdziecie tutaj: Mała Liga XC, a jeśli potrzebujecie wiedzieć jeszcze więcej, śmiało kierujcie pytania mailem lub na FB.

Do zobaczenia w Otwocku!