W niedzielę 7 października zostanie rozegrany finałowy etap Małej Ligi XC. Ostatnie zawody w tegorocznej odsłonie cyklu odbędą się, jak przed rokiem, w celestynowskim Centrum Edukacji Leśnej.

Trasa finałowego etapu zostanie nieco zmodyfikowana względem tej, na której rozstrzygnęły się losy zeszłorocznej serii. Pierwszą zmianą jest przeniesienie biura zawodów wraz z miejscem startu i całym miasteczkiem zawodów do samego Centrum Edukacji Leśnej (CEL). Tak jak przed rokiem, samochody będzie można pozostawić na parkingu, który znajduje się w odległości kilkuset metrów od CELu.

Zawody zostaną rozegrane na rundzie o długości nieco ponad 3 km, z sumą przewyższeń 60 metrów. Okrążenie wytyczono na bardzo zróżnicowanym terenie, będą tu zarówno szerokie, twarde dukty, jak i kręte leśne ścieżki, zaś pod kołami znajdą się na zmianę ubite nawierzchnie, piach, korzenie, a nawet przejazd przez wodę. Na pętli ścigać się będą dorośli we wszystkich kategoriach wiekowych i młodzież. Dzieci z rocznika 2006 i młodsze wystartują na krótszej i łatwiejszej rundzie; ich zmagania tradycyjnie rozpoczną rywalizację, a po nich do walki przystąpią starsi uczestnicy.

W klasyfikacji generalnej Elity po ośmiu etapach prowadzą Klaudia Cichacka (Baran Cycling Team) i Mateusz Rejch (T-Bike), z kolei w Masters I prowadzi Artur Mioduszewski (Trezado), a damskich „masterach”, czyli Ladies, najwięcej punktów zgromadziła Urszula Luboińska z Trezado, niezagrożona na pozycji liderki. Liderów pozostałych kategorii wiekowych znajdziecie na stronie malaligaxc.pl/wyniki.

Zespołem, który prowadzi w klasyfikacji drużynowej jest Warszawski Klub Kolarski, któremu zwycięstwo może odebrać już tylko ekipa Trezado, mająca na koncie nieznacznie mniej punktów.

Zawody odbędą się dzięki zaangażowaniu ekipy Organizatorów i nieocenionemu jej wsparciu przez Partnerów i Sponsorów, którzy w większości są z Małą Ligą XC od samego początku, czyli od 2016 roku.

Szczegóły wydarzenia oraz regulamin znajdziecie na stronie wyścigu: malaligaxc.pl.

Wszystkie zdjęcia są autorstwa Zbyszka Kowalskiego i zostały wykonane 15 października 2017 podczas finału Małej Ligi XC 2017 w Celestynowie.