W najbliższą niedzielę w Otwocku odbędą się ostatnie zawody pod hasłem Mała Liga Cyclocross. Wyścig Przełajowy o Puchar Prezydenta Miasta Otwocka wystartuje w niedzielę 7 stycznia z bieżni stadionu miejskiego w Otwocku. Na starcie stanąć mogą zarówno zawodnicy z licencją, jak i amatorzy.

Otwock kojarzy się głównie z wyścigami cross country i maratonami; to tu rozgrywane są wyścigi letnie dużych cykli maratońskich (startują z tego samego stadionu), całkiem niedaleko też znajdują się trasy otwockich etapów Małej Ligi XC. Przełaje odbędą się tu po raz pierwszy.

Przygotowana przez organizatorów Małej Ligi Cyclocross runda wyścigu mierzy około 2700 metrów. Trasa będzie dosyć szybka, jednak ekipa pod wodzą Maćka i Ewy Mycielskich oraz Wojtka Wołoszczuka tradycyjnie zadbała o to, żeby runda dostarczyła zawodnikom wielu wrażeń i mocno zapisała się w pamięci.

Uczestnicy rozegranych już zimowych wyścigów oraz ci, którzy startują w letnich wyścigach cross country organizowanych przez Stowarzyszenie Mała Liga XC dobrze wiedzą, że na każdej z przygotowanych tras znajdują się „efekty specjalne” w postaci dobudowanych przeszkód. Także i tym razem na rundzie, oprócz oferowanych przez naturę korzenistych ścieżek, fragmentów piaszczystych, krótkich zjazdów i podjazdów czy krętych singli znajdą się też schody i drewniane konstrukcje.

Do startu uprawnieni są zarówno zawodnicy posiadający licencję kolarską, jak i amatorzy, dla których przewidziano osobne kategorie startowe. Na wszystkich po zakończonym wyścigu czekał będzie smaczny i ciepły posiłek, przygotowany przez współpracującą z MLXC od samego początku restauracją Grill Bar Rusztowanie.

Miasteczko zawodów stanie na trawiastym boisku stadionu. Stadion OKS „Start” usytuowany jest przy ulicy Sportowej 1, przy wyjeździe z Otwocka w kierunku Karczewa. Pewna ilość miejsc parkingowych znajduje się na terenie stadionu, a jeśli miejsca zabraknie, można zaparkować dogodnie wokół terenu stadionu od południowej strony.

Mała Liga XC współpracuje z Fundacją DKMS w imieniu Adriana Jusińskiego, znanego głównie wśród mazowieckich zawodników kolarza, który od końca ubiegłego roku walczy z rzadką chorobą nowotworową. Podczas zawodów będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

przelaje.malaligaxc.plFB