Po raz przedostatni w tym roku Stowarzyszenie Luz Grupa zaprasza na maraton rowerowy na Mazurach. W malowniczej scenerii mazurskiej miejscowości Krutyni i jej pięknych okolic już jutro, 11 września zostanie rozegrany szósty z siedmiu etapów cyklu Mazury MTB.

Organizatorzy zapowiadają trasę szybszą niż pozostałe w tym cyklu, lecz niepozbawioną trudniejszych odcinków. Zawodnicy wystartują ze Stanicy Wodnej PTTK Krutyń, w wiosce przekroczą most na rzece Krutyń. Dalej pojadą duktami w lesie Krutyńskim. Trasa poprowadzi wokół jeziora Mokre. Po raz kolejny na uczestników czekają premie: lotna i górska.

Wyścig zostanie rozegrany na rundzie 26 km, którą zależnie od wybranego dystansu zawodnicy pokonają raz (Mini, wraz z dojazdem 30 km), dwa razy (Mega, 60 km) lub trzy razy (Giga – 90 km). Przewyższenie na okrążeniu wynosi 220 metrów, a trudność trasy organizator ocenił na 3/6.

Na kolarzy czekają trofea i nagrody, które tym razem będą szczególnie wyjątkowe. Pamiątkowe medale oraz rozmaite wyroby rękodzielnicze wykonane zostały specjalnie na tę okazję przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym KOŁO w Mikołajkach oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Mikołajkach. Atrakcje przygotowano również dla kibiców, na których czekają konkursy z nagrodami, rodzinny spływ kajakowy i rozmaite animacje dla maluchów.

Klasyfikacja generalna cyklu będzie miała swoje rozstrzygnięcie w ostatnią niedzielę miesiąca, 24 września, podczas wyścigu finałowego w Mrągowie.

Więcej na www.mazurymtb.pl.