Mazury MTB - Wyścig na granicy Mazur - Gizewo
Liczba ocen: 0
0.0

W najbliższą niedzielę, 14 sierpnia Stowarzyszenie Luz Grupa zaprasza na piątą z siedmiu edycji cyklu Mazury MTB. Wyścig pod szyldem „Na granicy Mazur” odbędzie się w Gizewie, położonym w okolicy Mrągowa.

Plakat imprezy w Gizewie

Plakat imprezy w Gizewie

Mazury MTB jako cykl zawodów pojawiły się z początkiem sezonu 2016, który zainaugurowano wyścigiem w Mrągowie. Już od pierwszego startu impreza cieszyła się pozytywnymi komentarzami zawodników, którzy chwalili zarówno kwestie organizacyjne, jak i wymagające, ciekawe i malownicze trasy. Umęczeni i zadowoleni zawodnicy po kolejnych odsłonach cyklu z uznaniem opowiadali o zróżnicowaniu terenu i umiejętnościach technicznych, jakimi musieli się wykazać.

Leżące wśród mazurskich jezior Gizewo proponuje trasę nieodkrytą jeszcze przez kolarski peleton. Na dwóch z przygotowanych dystansów – Maraton 90 km i Półmaraton 45 km – na uczestników czeka honorowana przez Burmistrza Gminy Reszel premia górska. Na najdłuższej trasie zwycięzca premii otrzyma 300 zł, na średnim – 200 zł. Na dystansie Hobby (32 km) również znajduje się premia – zawodnik, który dotrze tam pierwszy, zgarnie 200 zł.

Wyścig rozegrany zostanie na rundach.

Specyfikacja 1 rundy:
* ok. 45 km
* ok. 650 metrów przewyższenia
* kilka sekcji technicznych, m.in. Park Miejski w Reszlu i Tor Motocrossowy w Reszlu,
* większość trasy prowadzi szybkimi szutrami i krętymi duktami leśnymi
* trasa bardzo dynamiczna, szybka, ciężka fizycznie

Trudność trasy ( w skali Mazury MTB: 1 – 5 ) – 3

Więcej informacji o zawodach na mazurymtb.pl.