Stowarzyszenie Luz Grupa zaprasza na ostatni wyścig w tym sezonie. Jak przystało na cykl Mazury MTB, możemy być pewni, że impreza będzie na najwyższym poziomie. Mało tego – organizator zapowiedział, że będzie to wyścig najciekawszy i najatrakcyjniejszy w całym cyklu!

Mazury MTB imprezą w Mrągowie zakończą swój debiutancki sezon 2016. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na start, macie mało czasu do namysłu – do wyścigu zostały dwa dni, odbędzie się on w sobotę 24 września.

Plakat Mazury MTB Finał

Plakat Mazury MTB Finał

Mazurski cykl każdym kolejnym wyścigiem utwierdza swoich uczestników w słusznym przekonaniu, że Kraina Polskich Jezior to teren, wbrew pozorom, co najmniej pagórkowaty. Wymagający, piękny i… dający w kość. Na zachętę cytujemy organizatorów:

Finałowy etap powinien być kwintesencją cyklu, powinien być epickim wydarzeniem. Wyścigiem który zapadnie zawodnikom w pamięci i spowoduje, że będą go wspominać w zimowe wieczory. Taki też będzie Finałowy Wyścig o „Niedźwiedzią Łapę”. Na etapie będzie wszystko, będą trudne fizycznie podjazdy na Górze Czterech Wiatrów, będzie przejazd przez kultową rundę w Bike Park Poręby. Będą pięknie widoki, piekielnie sztywne, długie podjazdy i szybkie i niebezpieczne zjazdy. Będzie to wszystko za co kochamy kolarstwo górskie. Będą emocje, adrenalina, ból i cierpienie… Będzie walka do samego końca, która zadecyduje o Klasyfikacji Generalnej. Najciekawszy i najatrakcyjniejszy wyścig w całym cyklu Mazury MTB. Istna „wisienka na torcie”.

Każdy może wybrać, jak bardzo chce się zmęczyć – do wyboru są trzy dystanse, dla których wytyczono 20-kilometrową rundę z przewyższeniem 510 metrów:

Maraton: 80 km (4 rundy)
Półmaraton: 40 km (2 rundy)
Hobby: 20 km (1 runda)

Profil trasy w Mrągowie

Profil trasy w Mrągowie | screen Strava

Dobrze bawić się będą nie tylko kolarze, ale również ich kibice – zabierzcie więc koniecznie rodziny, przyjaciół, wszystkich, którzy wypełnią szczelnie Strefę Kibica, która zlokalizowana będzie na mrągowskiej Górze Czterech Wiatrów. Na najszybszych zawodników na trasie czeka Premia Górska Tracom w wysokości 200 zł, a na mecie upominki i dekoracje w klasyfikacji etapowej i generalnej.

Na wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę przy muzyce, po zawodach czeka After Party Mazury MTB – uczestnicy wchodzą za darmo!

A tak było w zeszłym roku:

Adres Biura Zawodów:

Eko Marina Mrągowo
11-700 Mrągowo
ul. Jaszczurcza – Góra

www.mazurymtb.pl