Mazury MTB zapraszają do Gałkowa
Liczba ocen: 0
0.0

Mazury MTB to impreza, która w tym roku debiutuje jako cykl. Po sukcesie zeszłorocznego wyścigu XC oraz maratonu, organizatorzy – Stowarzyszenie Luz Grupa – postawili na organizację pełnego kalendarza wyścigów, w którym cross country przeplata się z maratonami.

Przed nami już czwarta impreza na Mazurach – tym razem w położonym pod Rucianem Nidą Gałkowie, które ponoć od niedawna stało się ulubionym miejscem wypoczynku polskich celebrytów. W najbliższą niedzielę zostaną oni przyćmieni przez grono uczestników Mazury MTB, wśród których znajdą się lokalne kolarskie gwiazdy.

W Gałkowie na zawodników czeka szybka, bardzo malownicza trasa. Kolarze ścigać się będą w Lesie Gałkowskim, w kierunku na Rosochę. Tam przekroczą most na rzece Krutyń i dalej duktami leśnymi dojadą do „Kamieniołomów”. Tam trudne technicznie ścieżki dodadzą pikanterii całej rywalizacji. Dalej zawodnicy przejadą obok zabytkowego Klasztoru Starowierców w Wojnowie i stamtąd udadzą się w stronę Gałkowo.

Bardzo malownicze położenie trasy, jak i samego „miasteczka zawodów” zachęca do odwiedzenia etapu wraz z rodziną i znajomymi. Piękne krajobrazy, bliskość natury, wspaniała, regionalna kuchnia, to tylko kilka powodów, by tego dnia stawić się na starcie w Gałkowie.

Kiedy? 

niedziela, 26 czerwca, godz. 11:00

Gdzie?

Biuro zawodów
12-220 Ruciane-Nida
Gałkowo 46

Więcej informacji:

www.mazurymtb.pl