Po udanym debiucie jako cykl wyścigów cross country, organizatorzy Małej Ligi XC postanowili pościgać się też zimą. Już w najbliższą niedzielę, 19 listopada w Kobyłce odbędzie się pierwsza z trzech imprez. Zawodnicy z licencją powalczą o tytuł Mistrza Mazowsza i Warszawy, a zawodnicy bez licencji oraz nie posiadający roweru przełajowego zmierzą się w kategoriach amatorskich Małej Ligi CX.

Podwarszawska Kobyłka znana jest z wymagającej, technicznej rundy, na której odbywają się zawody cross country i przełajowe. Nadchodząca impreza wpasuje się w tę przestrzeń doskonale, zwłaszcza, że organizatorzy tradycyjnie już zapowiedzieli dodanie do pętli czegoś „od siebie”. W sezonie letnim na zawodach Mała Liga XC były to dobudowane skocznie, mostki, dropy czy przeszkody z drewnianych bali, na zawodach przełajowych z całą pewnością możemy również liczyć na inwencję budowniczych trasy.

Główny kształt trasy będzie podobny do zeszłorocznej pętli, ale (wiecie, że nie mogliśmy sobie tego odmówić) dodamy coś od siebie, żeby trasa była jeszcze bardziej PRZEŁAJOWA i żeby było gdzie zeskoczyć z roweru, wrzucić go na ramię i przebiec… ponieważ, cytując klasyka, o to w tym wszytkim chodzi. Nie pozostaje więc nam nic innego, jak serdecznie zaprosić Was na pierwszy wyścig przełajowy!

– zachęca Maciek Mycielski, szef przedsięwzięcia.

Warto podkreślić, że do startu uprawnieni są wszyscy: zarówno zawodnicy z licencją, jak i amatorzy, którzy, jeśli nie mają przełajówki, mogą wystartować na rowerze MTB. Wyścig wpisany jest do kalendarza Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego.

Dokładny adres zawodów to Nadma, Jaworówka 32, Kobyłka, na specjalnie udostępnionym parkingu będzie można zostawić samochód. Biuro zawodów znajdzie się w odległości 200-300 metrów od parkingu.

Harmonogram startów oraz wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w regulaminie.

Wydarzenie na FB: facebook.com/events/1480838361969997
Strona WWW: przelaje.malaligaxc.pl