Mała Liga XC już drugi rok z rzędu zbiera zasłużone świetne opinie za organizację soczystego cross country w okolicach Warszawy. Już za kilka dni organizatorzy zapraszają na jedyny w tym roku wyścig w formule maratonu MTB, który zostanie rozegrany w niedzielę 19 sierpnia w Mińsku Mazowieckim. 

19 sierpnia wraz z Mińską Grupą Rowerową chcemy zaprosić Was na maraton MTB. Będzie to dla nas debiut w takiej formule, ale dołożymy wszelkich starań, żeby przenieść atmosferę i klimat z naszych wyścigów XC. Chcemy, żeby kibice choć trochę mogli śledzić przebieg wyścigu i kibicować zawodnikom, dlatego przygotowujemy dla Was trasę, która będzie wytyczona na rundzie o długości ok. 20 – 25 km.

– mówi Maciek Mycielski, szef przedsięwzięcia.

Zaplanowaną pętlę kolarze pokonają raz, jeśli obiorą za wyzwanie krótki dystans „Adventure” lub dwa razy, gdy postawią na wariant „Challenge”.  Jedno okrążenie będzie miało 22 km długości, zatem długi dystans wyniesie 44 km. Dodatkowo przygotowana będzie krótka trasa dla dzieci i młodzieży, mierząca 8.5 kilometra.

Miasteczko zawodów usytuowane będzie na terenie stadionu MOSiR przy ul. Sportowej 1, skąd też poprowadzi trasa rundy wyścigu. Znajdą się na niej szybkie leśne dukty i szutry, na przemian z polnymi, niekiedy piaszczystymi, drogami; dzięki całkiem licznym, choć krótkim podjazdom i zjazdom na jednej rundzie uzyskano sumę przewyższeń bliską 100 metrów. Przebieg i charakterystykę trasy dokładnie opisano na stronie internetowej wyścigu.

Wsparcia Małej Lidze MTB Maraton udzielą Partnerzy i Sponsorzy znani z cyklu zawodów cross country, organizowanych przez ekipę z Otwocka.

malaligaxc.pl

Autorem wszystkich wykorzystanych zdjęć jest Zbyszek Kowalski.

Data: niedziela, 19 sierpnia
Miejsce: Mińsk Mazowiecki, ul. Sportowa 1, MOSiR

Program zawodów:

08:30 – start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

09:30 – start kategorii: Kids D1, D2, C1, C2, młodziczka, młodzik – runda JUNIOR

11:00 – start zawodników na dystansie CHALLENGE – DWIE RUNDY (ok. 50 km)

11:10 – start zawodników na dystansie ADVENTURE – JEDNA RUNDA (ok. 25 km)

11:20 – dekoracja zawodników kategorii Kids, młodziczka, młodzik

14:00 – dekoracja zawodników dystansu Adventure i Challenge

– po zakończeniu dekoracji loteria drobnych upominków dla wszystkich zawodników i zakończenie imprezy.