Nowe narzędzia Bitul
Liczba ocen: 2
9.6

Bitul („bi” od ang. „bike” i „tul” od ang. „tool” pisanego fonetycznie) to w 100% polska firma, której korzenie sięgają jednego z najpopularniejszych polskich for rowerowych. To właśnie tam Michał – jeden ze współtwórców marki – pokazywał swe pierwsze narzędzia. Zaczynał od wyprodukowania na własne potrzeby klucza do korby gdyż… nie było go w sklepie. Tak powstałą serię sprzedał po kosztach, ale pomysł chwycił. Po pewnym czasie ze względu na rosnące zapotrzebowanie powołał do życia firmę.

Jego brat odpowiada za proces produkcyjny, Michał jest projektantem i testerem. Narzędzia ze względu na cenę jak i przemyślaną formę zyskały uznanie, my sami przeprowadziliśmy ich test. Przez ten czas Bitul rozwinął się na tyle, że dziś są Vat-owcami i swym portfolio mogą zaopatrzyć mały warsztat. Co więcej Panowie nie zasypiają gruszek w popiele, ale cały czas wprowadzają w życie nowe pomysły. Właściciel chętnie słucha opinii nabywców i wprowadza zmiany, ulepszenia, a także nowe produkty, na które jest zapotrzebowanie.

Dziś w ofercie pojawiają się kolejne narzędzia. Pierwszym z nich jest klucz potrzebny do odkręcenia pierścienia znajdującego się w korpusie piast DT Swiss z systemem Star Ratchet. Jego wyjęcie jest niezbędne do tego, aby wymienić łożysko od strony kasety. Produkt jest raczej dedykowany profesjonalnym serwisantom (odkręcenie pierścienia wymaga dodatkowych narzędzi jak np. solidne imadło i odpowiednich umiejętności) co cieszy – Bitul się rozwija. Michał zapewnił nas, że klucz wykonano z porządnej stali narzędziowej. Poddano je obróbce cieplnej i zabezpieczono przed korozją. Cena to 59 zł.

Kolejną nowością jest narzędzie służące do oddzielania goleni dolnych od górnych w amortyzatorach Fox. Wkręca się je w wystający szaft i przy użyciu młotka odbija – gotowe. Koszt tego narzędzia ustalono na 35 zł. Oba przyrządy na dniach pojawią się w sklepie firmowym.

Fot. Bitul