Nowy rower Kross Soil 3.0
0Wynik ogólny
Liczba ocen: 1
8.5

Kross prowadzi intensywne testy swojej nowej zabawki: full’a o kryptonimie Soil 3.0. Jak sama nazwa wskazuje, ten sprzęt będzie dedykowany poważnym riderom z segmentu Trail, którzy dokładnie wiedzą czego chcą. Zastosowany osprzęt mówi sam za siebie.

kross_soil_3.0

 

Grafika: Kross

Z przodu o amortyzację zadba Fox 34 (model 2016) z powłoką Kashima i trójstopniową regulacją CTD o skoku 130 mm. Z tyłu zastosowano damper od tego samego producenta i dobrze zgranych właściwościach (130 mm skoku, CTD). Rower będzie toczył się na kołach od Szwajcarów, czyli DT Swiss.

Napęd zbudowano w oparciu o grupę SRAM X01 (kaseta o rozstawie 10 – 42T) w kolorze zielonym, nawiązującym do grafiki na ramie. Hamulce pochodzą z tej samej stajni i będzie to SRAM Guide. Rurki dostarczy wąsaty Tom, Kross wybrał wersję Ritchey WCS Trail (model 2016).

kross_soil_3

 

Fot.: Mariusz Bryja

Sztyca to oczywiście popularny „myk – myk” czyli regulowany Reverb od Rock Shox’a. Masa całości? Kross Soil 3.0 waży 13 kg bez pedałów. O rowerze będziemy mogli napisać więcej już wkrótce, ale na razie niech pozostanie to niespodzianką 😉