Orlen Paliwa nowym partnerem ActiveJet Pro Cycling Team
Liczba ocen: 0
0.0

Polska grupa ActiveJet Team, która zaistniała w sezonie 2014 ze statusem kontynentalnym, pozyskała nowego sponsora – koncern Orlen Paliwa. Umowę podpisano wstępnie na rok, do końca sezonu 2015. Grupa nie zmieni w tym roku nazwy.

Założyciel zespołu, prezes spółki Action S.A. Piotr Bieliński, tak skomentował zawarcie kontraktu z paliwowym gigantem:

Gdy przed rokiem omawiałem plany i wizję naszego zespołu, wiedziałem, że do ich realizacji będziemy potrzebowali poważnego partnera. Bardzo się cieszę z rozpoczętej współpracy ze spółką ORLEN Paliwa. Jestem pewien, że nasze działania, doprowadzą nas do założonego celu, czyli startu w najważniejszych wyścigach na świecie.

To ważny i duży krok naprzód dla zespołu, który ma wielkie ambicje.

Zadowolenia ze współpracy nie kryje również Prezes Zarządu Orlen Paliwa, Andrzej Niedbalski:

Współpraca z ActiveJet Team pozwoli nam zbudować szersze kompetencje w zakresie sponsoringu sportu, który stanowi doskonałe narzędzie marketingowe do wsparcia biznesowej działalności spółki. Zaangażowanie we współpracę z polskim, odnoszącym sukcesy w międzynarodowych wyścigach, zespołem kolarskim umożliwi promocję marki ORLEN Paliwa zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju.

Zawodnicy grupy, podobnie jak w ubiegłym roku, w sezonie 2015 ścigają się na topowym rowerze Treka – modelu Emonda. Aktualnie kolarze ścigają się w portugalskiej etapówce Volta ao Algarve. Po pierwszym etapie zawodnik teamu ActiveJet, Mario Gonzalez założył koszulkę najlepszego górala, zaś najszybszy z Polaków okazał się Paweł Franczak, który finiszował na 12. pozycji.