W minionym roku przetestowaliśmy naprawdę wiele dobrych produktów, jednak w naszej prywatnej opinii tych zasługujących na miano Produktu Roku 2015 było kilka. Jednym z faworytów była dla nas doskonała piasta Rohloff Speedhub, która jest jednak wciąż zbyt mało popularna. Wiąże się to z wieloma czynnikami (wysoka masa, cena, kiepska dostępność w Polsce i skomplikowanie samej konstrukcji) ale nasz test pokazał, że warto się nią zainteresować.

Gripy ESI to produkt, który przebojem wszedł na światowe rynki. Na niepozornych, silikonowych chwytach jeżdżą wszyscy: od amatorów do zawodowców. W Redakcji byliśmy początkowo sceptyczni, ale dziś zarówno Ania (FIT XC), Maciek (Chunky) jak i nasz Naczelny (FIT CR) jeżdżą na wybranych przez siebie modelach. Skoro tak zatwardziały konserwatysta i light-biker jak Grzegorz dał się przekonać do cięższych ESI to coś musi być na rzeczy. W naszej opinii to jedne z najlepszych produktów, z jakimi mieliśmy styczność i to dlatego zdominowały podium zajmując na nim drugie (Chunky) i trzecie (FIT XC) miejsce.

portal rowerowy

Mleczko Trezado – diabeł tkwi w szczegółach. W naszym serwisie używamy wielu podobnych uszczelniaczy jednak chcąc mieć pewność, że opona szybko przestanie wykazywać ubytki powietrza wybieramy właśnie ten. Test na portalu wykazał, że Trezado jest naprawdę doskonałe w przypadku łatania dużych przebić gumy, co robi zdecydowanie szybko. Przystępna cena i dobra dostępność są miłymi dodatkami. Tego uszczelniacza używają m.in. Marek Konwa, Bogdan Czarnota, czy Michał Ficek, a to przecież poziom, na którym nie można sobie pozwolić na niepewny produkt. Dlatego też Trezado wygrało nasz plebiscyt.

Walka była zacięta do samego końca i zwycięzca otrzymał 544 głosy (42,8%) wygrywając z gripami ESI Chunky (529 głosów, 41,7%) jedynie 15 głosami. Na chwyty FIT XC zagłosowało 51 osób (4%). Łącznie oddano 1270 głosów. Dziękujemy!

portal rowerowy