Prosto z U.S.A.: nowości Park Tool
0Wynik ogólny
Liczba ocen: 0
0.0

Znany wszystkim rowerzystom z doskonałych (z wyjątkami) narzędzi Park Tool zaktualizował właśnie swoje portfolio. W ofercie pojawiły się nowe produkty, a kilka starych przeszło lifting, goniąc nowe standardy w branży.

Nowością są kompaktowe podręczne klucze dynamometryczne, umożliwiające dokręcanie śrub z określonymi wartościami (do wyboru regulowany model ATD-1: 4, 4.5, 5, 5.5, 6 Nm oraz PTD-4: 4 Nm, PTD-5: 5Nm i PTD-6: 6 Nm). Narzędzia posiadają dołączone bity w kilku popularnych rozmiarach i w całości wykonane są z metalu, jedynie rękojeść pokryto tworzywem dla lepszego chwytu. Wszystkie klucze są składane i kalibrowane w macierzystej fabryce w U.S.A.

Intrygującym produktem jest regulator nakrętki korb HTII o nazwie BBT-10.2. Jest to ulepszona wersja pierwszego wcielenia, która dzięki specjalnemu „języczkowi” ułatwia wyciąganie plastikowych podkładek uniemożliwiających zbyt mocne dokręcenie śrub lewego ramienia. Na pewno wiecie o czym mowa, jeśli ich używacie i podczas demontażu korby chcecie wyjąć. Klucz posiada również gniazdo na imbus 8 mm w przypadku nierównej walki z zapieczonymi nakrętkami.

Tu czas na małą dygresję: niestety BBT-10.2 nie jest kompatybilny ze wszystkimi korbami. Przykładowo nie da się go poprawnie zastosować z popularnym (sic!) modelem XTR FC-M980, gdyż klucz zahacza o ramię. Szkoda, że nie poprawiono tak błahej i oczywistej rzeczy. Pozostaje nam czekać na BBT-10.3 😉

Kolejną nowością jest klucz do suportów BSA30, np. Rotor. Chłopaki z Park Tool’a wyraźnie zaspali, gdyż konkurencja od dawna ma takie narzędzia w swej ofercie. Na otarcie łez pozostaje fakt, iż BBT-79 okala miskę ze wszystkich stron, minimalizując ryzyko jej nagniecenia.

Poprawiono także przyrząd do prostowania haka, który otrzymał kryptonim bojowy DAG-2.2. Względem starej wersji posiada dłuższą rękojeść, lepsze spasowanie poszczególnych elementów, a także przesunięcie dla kompatybilności z ramami o sztywnych osiach.

Polskie ceny na chwile obecną nie są jeszcze znane.