Tajne produkty Chris King'a
Liczba ocen: 0
0.0

Chris King zdecydował się ujawnić swój dotychczasowy tajny projekt nazwany Buzzworks. Jest to nic innego jak sekretny dział firmy współpracujący z najlepszymi zawodnikami świata, sponsorowanymi przez tę legendarną markę. Najciekawsze jest to, że rowerzyści, którym zaproponowano angaż testują jednostkowe produkty, które nigdy nie wejdą do seryjnej produkcji. Jaki jest tego cel?

stery_chris_king

Prototyp sterów (fot. Chris King)

Otóż zespół gromadzi cenną wiedzę i doświadczenie pomagające tworzyć komponenty, o których usłyszymy za jakiś czas. Ba, część z nich już istnieje. Podobną strategię przyjął także japoński gigant, Shimano. Tak, to się sprawdza. A także rodzi pytania, jakie patenty znajdują się w pilnie strzeżonych sejfach.

chris_king_buzzworks

Fot. Chris King

Dziś możemy oglądać jedno z takich rozwiązań. We współpracy z Santa Cruz King stworzył stery do downhillowego potwora zbudowanego w oparciu o ramę V10. Zestaw zapewnia 8 milimetrów offset’u mającego poprawiać prowadzenie roweru podczas zjazdów. Stery wyposażono także w opatentowany system GripLock, mający zapobiegać luzowaniu się oraz będącego przyjaznym dla delikatnych, carbonowych rur sterowych.

santa_cruz_v10

Santa Cruz V10 z prototypowymi sterami (fot. Santa Cruz)

Niestety my, zwykli zjadacze chleba musimy zadowolić się zdjęciami. Sam Chris zapowiedział, iż stery nigdy nie wejdą do seryjnej produkcji, a cieszyć się nimi będą mogli tacy zawodnicy, jak Greg Minnaar czy Steve Peat.

chris_king

Fot. Chris King