Trzy Wieże XC: Podejmij wyzwanie drugiej Wieży!
Liczba ocen: 0
0.0

W niedzielę, 26 czerwca organizatorzy Trzy Wieże XC zapraszają na drugi etap szczecińskiego cyklu cross country do Szczecina.

Po wyjątkowo trudnej edycji inauguracyjnej, tym razem zawody odbędą się na szczecińskim Gocławiu, u stóp wieży Bismarcka. Miejsce to będzie gościło kolarzy już po raz czwarty, a mimo to dopiero po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się włączyć do trasy wyścigu 300-metrowy podjazd, który „robi” połowę przewyższeń okrążenia.

Mapa trasy wyścigu

Mapa trasy wyścigu

Pętla ma długość 2,9 km i jest bardzo wymagająca kondycyjnie (jedno okrążenie ma 115 metrów przewyższenia). Tym razem zrezygnowano z bardzo trudnych technicznie sekcji na rzecz odcinków, których do tej pory na Trzech Wieżach nie było, czego przykładem jest wspomniany podjazd. Las okalający wieżę jest mały, a teren bardzo pofałdowany, dlatego trasa obfituje również w liczne krótkie, ostre podjazdy i zjazdy oraz miejscami jest bardzo kręta.

Start wyścigu usytuowany będzie przy ul. Narciarskiej. Meta, biuro zawodów i punkt medyczny zlokalizowane będą pod wieżą Bismarcka. Pętla dla kategorii męskich (M1, M2, M3, M4, M5) mierzy 2,9 km. Pętla dla kobiet (K0, K1, K2, K3, K4) oraz najmłodszej kategorii męskiej (M0) mierzy 1,5 km.

Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie tutaj: Trzy Wieże XC @ Facebook.

Trzy Wieże XC w sezonie 2016 zostały wpisane do kalendarza Zachodniopomorskiego Związku Kolarskiego.