Wesprzyj Efneo!
0Wynik ogólny
Liczba ocen: 0
0.0

Efneo to w stu procentach polska, rodzinna firma założona w 2010 roku przez ojca i trzech synów. Stefan Migaszewski jest konstruktorem i wynalazcą, który opatentował dwa, bardzo ciekawe z punktu widzenia kolarzy, projekty.

Korba wraz z dedykowanym suportem i zintegrowaną przekładnią jest propozycją dla rowerzystów miejskich. Świetną dla trekkingów, e-bike’ów czy nawet ortodoksyjnych single-speed’ów. Zestaw wyposażono w trzy biegi, których zmian można dokonywać także podczas postoju, np. czekając na zmianę świateł.

przekladnia_efneoTylna piasta to niezwykle ciekawy produkt w wersjach przeznaczonych m.in. do szosy i MTB. Wyposażono ją w cztery łożyska przemysłowe oraz intrygujący wolnobieg, przypominający nieco dawne Shimano silent-clutch. Bębenek pozbawiono efektu tzw. „martwego ciągu”, dzięki czemu reakcja na naciśnięcie korby jest natychmiastowa. Przewidywana masa jest około 50 – 100 gramów wyższa od klasycznych rozwiązań.

piasta_efneo

Oba produkty w tym roku znajdą się w sprzedaży, a producent obiecał nam wersję testową piasty. Dziś możemy wesprzeć tę polską firmę w kampanii na Indiegogo, do czego zachęcamy: https://www.indiegogo.com/projects/3-speed-front-bicycle-gearbox-efneo

Fot. Efneo