Organizatorzy coraz szerzej znanego cyklu wyścigów cross country pod szyldem Mała Liga XC drugi rok z rzędu zapraszają na zimowe wyścigi przełajowe. Po zdecydowanie udanym sezonie letnim, w którym odbyło się dziesięć wyścigów (w tym jeden pionierski maraton MTB), ekipa z Otwocka zaprasza na dwa wyścigi przełajowe. Pierwszy z nich już za kilka dni – w niedzielę 11 listopada w warszawskim Lasku Bródnowskim.

Jak to często bywa w przełajach, pełna nazwa wyścigu jest długa i brzmi: Wyścig w kolarstwie przełajowym o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Zawody będą samodzielną imprezą o odrębnej klasyfikacji, punktacja z drugiego z zimowych wyścigów (ten odbędzie się w styczniu) nie będzie wspólna z tą z Lasku Bródnowskiego.

Wyścig na tej trasie będzie powtórką wysoko ocenionej imprezy sprzed roku, która zebrała znakomite recenzje. Zawody odbędą się dzięki wsparciu Burmistrza Dzielnicy Targówek, który zaprasza na wspólne świętowanie 100-lecia Odzyskania Niepodległości na rowerach.

Wystartować można nie tylko na przełajówce: do startu uprawnieni są również użytkownicy rowerów MTB.

Trasa wyścigu jest zdecydowanie ciekawa, obfituje w techniczne sekcje, a jej przebieg jest bardzo dynamiczny. Bardzo dobre warunki stworzono nie tylko dla kolarzy, ale również dla kibiców, którzy z pewnością znajdą w przebiegu rundy idealne miejsce do dopingowania swoich faworytów.

Zawodnicy zostaną przypisani do odpowiednich grup wiekowych, które przystąpią do rywalizacji zgodnie z harmonogramem dnia zawodów. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie organizatora.

Udział w wyścigu jest bezpłatny. Trwają zapisy – gorąco zachęcamy do szybkiej decyzji, liczba pakietów startowych jest ograniczona.

przelaje.malaligaxc.pl

Autorami zdjęć są Zbyszek Kowalski i Edyta Lesiak.