XTR na 25 lecie SPD
0Wynik ogólny
Liczba ocen: 0
0.0

Shimano lubuje się w rocznicach swojego sprzętu. Czasem jubileusze zaznaczane są nieznacznie, innym razem z cesarskim przepychem godnym kraju Kwitnącej Wiśni. Tak było w przypadku oczka w głowie Japończyków – grupy Dura Ace, która w odsłonie 7700 obchodziła swe 25-lecie.

shimano_dura_ace_25_lat

Z tej okazji wypuszczono na rynek sygnowaną specjalnym logo wersję zamkniętą w błyszczącej walizce. Oprócz napędu, hamulców i pedałów, szczęśliwy nabywca wchodził również w posiadanie sztycy, sterów, a także… stosownego zegarka, którym pod krawatem mógł dyskretnie podkreślać swą rowerową orientację. A wszystko okraszone odpowiednią domieszką tytanu.

pedaly_shimano_PD_M990_25_lat_spd

Na początku roku pisaliśmy o tym, że jeden z kamieni węgielnych współczesnego kolarstwa – system SPD (Shimano Pedaling Dynamics) – również obchodzi 25-lecie swego powstania. Z tej okazji na niektórych produktach znalazło się specjalnie zaprojektowane na tę okazję logo.

pedaly_shimano_PD_M995_25_lat_spd

Dziś możemy poinformować Was, że Japończycy na deser zostawili coś jeszcze. Także pedały z grupy XTR w wersji Trail i XC doczekały się jubileuszowej odsłony. Niebieska anoda oraz logo podkreślają wyjątkowość obu produktów. Konstrukcyjnie modele pozostaną bez zmian. Wersja XC posiada symbol PD-M990 i będzie kosztować 485 zł w oficjalnej dystrybucji. Za model Trail z klatką (PD-M995) przyjdzie nam zapłacić 503 zł. Pedały pojawią się w sprzedaży we wrześniu. W redakcyjnej tytanówce zapewne znajdzie się miejsce dla błękitnego kompletu 😉

Fot. Shimano