Rowery

english cycles
10

English Cycles: na czas

Customowy, podkreślający indywidualizm właściciela rower to marzenie chyba większości bikerów. Chcemy sprzętu wyjątkowego, jedynego, spersonalizowanego. Przecież wyrażamy nim własne „ja”. Full czy sztywniak, Shimano czy SRAM? Cienkie szytki, a może fatbike?
specialized s-works
9.6

Specialized S-Works na Cape Epic

Nasz redakcyjny kolega Maciek - podobnie jak większość rowerzystów - zaczynał od prostych maratonów i nieskomplikowanych rowerów. W miarę rozwoju jego kolarskiej pasji interesowały go wyścigi coraz bardziej wysmakowane. Najpierw krajowy Bike Challenge, następnie Trans Alp, seria MarathonMan.
tytanowa rama
9.8

Tytanowy Van Nicholas Tuareg

Odkąd sięgam pamięcią, swoich rowerów nie traktowałem bezpłciowo. Każdy z nich składałem sam, co sprawiało, że wręcz niemożliwym było, abym patrzył na nie jak na bezduszne maszyny. Znałem zarówno ich silne strony, jak i… słabości, o których mi czasem przypominały. Wszystkie miały w sobie cząstkę mnie. Poza tym, ciężko mieć bezdusznego przyjaciela. W zalewie ram aluminiowych dawniej mawiało się, że tylko stal i tytan posiadają duszę.
Pelagro ProFlex
0

Bob Girvin, ProFlex 855 i… Pelagro

Rower ProFlex 855 przyszedł na świat w połowie lat dziewięćdziesiątych. Jego "ojciec", Bob Girvin, to postać tyleż ciekawa, ile niestety enigmatyczna w dzisiejszym Internecie. Niegdyś inżynier lotnictwa, w latach '80 Girvin znalazł swoje miejsce w branży rowerowej. Wsławił się m.in. amortyzowanym mostkiem FlexStem, który ujrzał światło dzienne w 1987 roku.
giant glory
0

Giant Glory 2

Śmigając po zagranicznych bikeparkach odkryłem, że rower posiadający 200/200 mm skoku będzie dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Dodatkowo wzrost 190 cm skusił mnie na nowy rozmiar koła 27,5. Ze względu na to, iż nie będę się ścigał w zawodach pomyślałem, że nie potrzebuję sprzętu na high-endowym zawieszeniu. Wybór padł na Gianta Glory 2 z rocznika 2015.
chiński karbon opinie
8.4

Chiński carbon – Siedmiokilogramowy hardtail Michała

Lekki rower to fetysz wielu z nas. Wiele lat temu uważano, że nieprzekraczalną granicą dla hardtaila jest 10 kg. I rzeczywiście producentom ciężko było przekroczyć ten próg. W końcu i to się udało, a rodzynki takie jak Gary Fisher Sugar 1 pokazały, że i full'e mogą ważyć tyle, ile niegdyś rowery bez zawieszenia.
rower do przełaju
0

Parano Mudness – przełajówka wg Kuby

Jakiś czas temu do naszej Redakcji zawitał Kuba z wyjątkowym rowerem. Po pierwszym i drugim rzucie oka wiedzieliśmy, że musicie go zobaczyć. :-) Mimo tego, że właściciel posiada stonowanego, czarnego Cannondale'a dedykowanego MTB, w przypadku przełajówki zdecydował się na bezkompromisowy róż. Być może pamiętacie modę na tego typu kolory; jakiś czas temu topowe ramy malował tak choćby gigant branży - Specialized. Skąd pomysł na tego typu sprzęt?
The Black Cat Thunder Monkey 29
0

The Black Cat Bicycles: Thunder Monkey 29

Na jednym z popularnych rowerowych blogów, The Radavist, pojawił się nowy projekt amerykańskiej manufaktury The Black Cat Bicycles. Pod tą niepozorną nazwą kryje się nieco chyba ekscentryczny facet około czterdziestki, mieszkający w Santa Cruz. Todd Ingermanson ma już na swoim koncie całkiem bogatą ofertę rowerów o różnym przeznaczeniu: górskich hardtaili, szos i przełajówek oraz rowerów tak zwanych turystycznych.
klein adroit
9.9

Klein Adroit: dogonić marzenie

Rodzisz się. Jeździsz kilkoma rowerami. Kupujesz Kleina. Idziesz do nieba. Później umierasz. Jeśli w teorii mówiącej o tym, że niebo jest na ziemi znajduje się choć ziarno prawdy boska przejażdżka jest tym, co możemy dla Ciebie zrobić. - tak w 1992 roku Gary Klein reklamował jeden z najsłynniejszych rowerów w historii MTB.