Koła

pirelli scorpion test

Opony Pirelli Scorpion

Jak już pisałem w niejednym swoim tekście jestem zawodnikiem, który nie boi się zmian i ryzyka. Nie żyję z kolarstwa, więc co mi szkodzi spróbować nowości. A nawet powiem więcej: zmiana sprzętu, nawyków, treningów jeszcze bardziej nakręca mnie do tego aby nieustannie robić progres i mieć własną opinię o nowościach.
pirelli cinturato tlr nieoceniam.pl

Opony Pirelli Cinturato TLR

Dwa pięknie zapakowane egzemplarze lądują na stole montażowym. Zaczynam od podziwiania: oczywiście gumki w kolorze zielonym super komponują się z napisem na oponie. Ciekawe dlaczego Pirelli postawiło na takie barwy? Wybrałem jeden z najmniejszych rozmiarów czyli… moje Cinturato TLR to 28C.

Opony Pirelli Zero Velo 4S

Minioną zimę przetrenowałem praktycznie w całości na rowerze górskim. Wiadomo, bezpieczniej i praktycznie w każdych warunkach pogodowych mogłem wyjść na dwór. Po mroźnym lutym wreszcie wiosna rozszalała się na dobre, a ja tęsknym okiem zacząłem spoglądać na zakurzoną szosę. Potrzebowała wymiany napędu, kilku regulacji i z pewnością nowych opon.

Piasty Tune Mig 70 i Mag 170

Szukając piast pod V-brake, będących jednocześnie lekkimi i solidnymi, skierowałam się ku ofercie niemieckiego Tune. Piasty Tune z serii Mig i Mag pojawiły się na rynku już dobrych kilka lat temu i znałam wiele pozytywnych opinii o ich dobrej jakości. Odpowiednie dla mojego roweru wersje to Mig 70 (przód) i Mag 170 (tył). Wybór spośród dziewięciu dostępnych kolorów padł na soczystą czerwień.
tune
9.5

Tune One Shot

Za tzw. moich czasów gdy wytępiliśmy już ostatnie mamuty ścieżki stały się względnie bezpieczne i można było wsiadać na rower. Internet nie był czymś co można było „nosić ze sobą” w telefonie (jedyny telefon w okolicy był zainstalowany w lokalnym komisariacie policji i nie przypominał dzisiejszych), a wiedzę rowerową czerpało się od kolegów i ich bajań zniekształconych z trzeciego pokolenia. Wiecie, że na mojej ulicy nikt nie miał pompki ani dętki?
10

Test opon Continental Mountain King 27.5 x 2.4″

Idealne opony do "górala"? Miałem takie! Dębica Tygrys, 26x1.95". Uwielbiałem tę groźną nazwę oraz logo, od którego można było dostać ciarek na plecach. Do dziś zastanawiam się, skąd tak małe opory, jakie stawiały na asfalcie - zawsze dojeżdżałem do celu mimo masy rumaka na poziomie 20 kg. Błoto stanęło na przeszkodzie? Byłem w stanie wjechać w każde!
7.6

Mleczko Trezado

Lata temu gdy zaczynałem jeździć na pierwszym „rowerze górskim” (wciąż nie wiem, które z tych słów bardziej zasługuje na cudzysłów), nie woziłem ze sobą kluczy (bo kto normalny zabierałby młotek, imadło i piłkę do metalu), pompki ani dętki. Eksplorowałem okoliczne lasy, wioski, miasta i miasteczka, nie łapiąc przy tym bodaj ani jednej gumy. Do dziś zachodzę w głowę, jak to możliwe, ale tak właśnie było.
4.4

Continental X-King RaceSport 26×2.2″

Rodzina King to jedne z najpopularniejszych opon widywanych w maratonach. Gdybym miał je personifikować, Race King byłby starym, grubym Padre. Mountain King to staromodne magnum do zadań specjalnych
9.6

Opona Tacx 26×1.25″

Na dworze ciemno, mży. Odsuwam nos od zimnej szyby i idę po buty. Zanim zdążę przemierzyć dzielące mnie od nich 2 metry, sprzątam pokój, robię kolację, a nawet oglądam odcinek Jasia Fasoli