Napęd

extralite extrabolt

Kółka przerzutki Extralite ExtraBolt 15.1

Części Extralite nie posiadają pudełek, pakowane są z włoską nonszalancją w woreczek z zapięciem strunowym wespół z papierową instrukcją obsługi, której chyba jeszcze nigdy nie spotkałem bez literówek.
absolute black oval

Zębatki absoluteBLACK Oval

Z produktami absoluteBLACK do czynienia mamy często. Są obecne zarówno w naszym serwisie jak i prywatnych rowerach. O długodystansowy test 1-rzędowego "ovala" jakiś czas temu pokusił się Maciek, który ścigał się na nim m.in. w etapowym wyścigu Absa Cape Epic po afrykańskich bezdrożach. Produkt sprawdził się doskonale, a my byliśmy ciekawi szosowej wersji pochodzącej z polskiej manufaktury.
absolute black
9.2

Zębatka absoluteBLACK Oval

Jeszcze nie tak dawno przecież, wybór zębatek korby czy rozstawu kasety dla większości wkręconych w MTB był bardzo prosty. 22-32-44 plus 11-32 wydawało się być pigułką szczęścia dla wielu. Łykasz i zapominasz o troskach, a gdy przestanie działać bierzesz to samo. W dobie 26-calówek był to niezwykle uniwersalny napęd ale świat nie stoi wcale w miejscu.
specialized s-works
0

XTR Di2 – Impresja

Intro:  Swego czasu przyjechał do serwisu ktoś na rowerze Scott. Sztywny wideł, niepowtarzalne malowanie z dawnych lat i całość obwieszona pierwszym wcieleniem...
carbon-ti
9.6

Tytanowe zębatki Carbon-Ti

W latach, w których składałem swój pierwszy rower MTB nie było lekko. Części były trudno dostępne, nie było Allegro (wiem, nie do pomyślenia), a oficjalne ceny części zabijały. Dlatego też zanim skręciłem rower minął rok. Zanim do tego doszło miałem w domu półkę, na której zebrałem większość części. W odróżnieniu od innych miejsc, tam zawsze był porządek.
7.2

Piasta Rohloff Speedhub 500/14

Piasta Rohloff Speedhub jest niemal jak baśniowy jednorożec – wielu o niej słyszało, ale raczej nikt nie widział. Czternaście równo zestopniowanych, niedublujących się biegów i 3 wersje kolorystyczne, w tym najsłynniejsza czerwona anoda. Niewrażliwość na czynniki zewnętrzne, niemal bezobsługowość i znakomita żywotność to tylko niektóre z jej zalet.
pedały ns bikes
0%

Pedały NS Bikes Aerial Pro

Poszukując pedałów w 2009 roku zdecydowałem się na najnowsze dziecko Ns Bikes o nazwie Aerial. Wyposażono je w wycinaną CNC platformę i anodowaną do wyboru na trzy kolory (złoty, czarny, oraz typowany przeze mnie czerwony). Pedały posiadają stalową oś z gniazdem na klucz imbusowy 8mm, ale dokręcić ją można było również tradycyjną płaską 15.
7.4

Polimerowe linki Dura-Ace

Kwestia doboru właściwych pancerzy przerzutkowych jest często pomijanym elementem podczas składania nowego roweru. Wydajemy pieniądze na napęd, przerzutki i manetki, a na koniec wybieramy najtańsze linki, bo to mało widoczny komponent. Całość najczęściej szybko łapie brud, manetki zaczynają działać coraz ciężej, a (nie)szczęśliwy nabywca idzie w świat opowiadać, że przerzutki takiej i takiej firmy nie działają.
9.5

Manetki XTR SL-M980

W 1985 roku do nowopowstałej wówczas firmy IRD wszedł młody chłopak imieniem Paul i od wejścia krzyknął do właściciela: „Koleś, potrzebuję sztycy!” Facet po prostu potrzebował długiego wspornika do swojego roweru i z braku gotowych rozwiązań postanowił zrobić go sam.