Trening

trening rowerowy zimą
9.5

Trening zimą

Trening zimą i przygotowania do sezonu maratonów MTB to bardzo szeroki temat - tak szeroki jak różne są cele startujących zawodników. Dla potrzeb tej krótkiej r...
8.4

Gdy się nie chce!

„Ja pierdzielę” - te słowa często same wchodzą do ust gdy trzeba zabrać się za zaplanowany trening. Mnie też. Szczególnie w taką pogodę jaką mamy teraz, która będzie nam towarzyszyła mniej więcej do końca marca. 4 miesiące, 120 dni. Siedzę w fotelu, a nade mną okno, przez które spoglądam na chmury o barwie brudnego śniegu po zimie w mieście. Co chwilę słyszę krople deszczu bębniące w dach.
10

Dziś zrobię coś inaczej, niż zwykle

Człowiek to istota o zabawnej naturze. A raczej o przyzwyczajeniach, bo ponoć te są właśnie naszą drugą naturą. Ile jest tras, na które chcielibyście się wybrać? Wiem, mnóstwo. Najczęściej są daleko, potrzeba czasu i pieniędzy aby tam dojechać. Jeśli pracujecie to pieniądze być może się znajdą, ale rodzina i cała masa obowiązków nie pozostawiają złudzeń, że macie czas.
10

Gdzie kolarz się rodzi, gdzie kolarz umiera

Wcale nie tak dawno, podczas okołorowerowych rozmów znajomy nieco zadziornie zarzucił mi, że dawno nie byłem w prawdziwych górach. Spojrzałem na jeden z ostatnich treningów na Polarze. Na 60-kilometrowej trasie wokół Warszawy zrobiłem 30 metrów w pionie, co rzeczywiście nie było imponujące.
0

Pij, aby jechać dalej!

Często spotykanym błędem (i to nie tylko amatorów) jest picie zwykłej wody. Tak samo podczas treningu jak i zwykłej przejażdżki wyzbywamy się mikroelementów takich, jak sód, potas czy wapń, których H20 nie jest w stanie uzupełnić. Niby pijemy, a tymczasem coraz bardziej się "rozwadniamy".
8.1

Jak jeździć z optymalną kadencją?

Jesteśmy w roku 1996. Shimano wprowadza hamulce V-brake, w Polsce powstają pierwsze magazyny rowerowe. Na światowych trasach XC królować zaczyna niepozornie anodowany XTR, tzw. „szara eminencja”